Mistrovství ČR ve zpracování textů 2024

Ve dnech 29. a 30. ledna 2024 proběhlo krajské kolo soutěže Mistrovství republiky ve zpracování textů.

Matyas Adam, René Winkler

Žáci ZŠ Smetanův okruh 4, Krnov reprezentovali školu ve dvou disciplínách – opis textu a korektura textu.

Do krajského kola bylo nominováno dvanáct žáků: Melcr Tomáš, Bystrianská Tereza, Buchl Matěj, Tran Bao Son, Závodníková Terezie, Špiller Martin, Heglas Filip, Zikmund Petr, Petrová Nikola, Vaickorn Jakub, Adam Matyas, Winkler René.

Všichni žáci absolvovali disciplínu opis a dva žáci René Winkler a Matyas Adam zvládli i náročnou korekturu textu.

Pro zařazení do výsledkové listiny bylo nutno splnit náročná kritéria. Nutností bylo dosáhnout alespoň 200 čistých úhozů za minutu s maximálně 0,5% chyb a splnit minimálně 40 korektur.

V opisu úspěšně absolvovali disciplínu Matyas Adam, který krásným výkonem 3492 čistých úhozů vybojoval 3. místo. Martin Špiller obsadil 19. místo a Tomáš Melcr 23. místo.

V korektuře zvítězil Matyas Adam s celkovým počtem 120 korektur a druhé místo obsadil René Winkler se 105 korekturami.

Oba chlapci si vybojovali postup na Mistrovství České republiky ve zpracování textů, které se letos na konci března uskuteční v Neveklově.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Hajdová Monika