Od pondělí 6. února do pátku 9. února žáci naší školy absolvovali lyžařský výcvik na chatě Myslivně ve ski areálu Klepáčov.

Kurzu se zúčastnilo 39 žáků 7. až 9. tříd. Žáci byli podle svých schopností a dovedností rozděleni do družstev a k dispozici měli tři sjezdovky různé obtížnosti.

Někteří žáci stáli na lyžích poprvé a za týden udělali obrovský pokrok, někteří se zase zlepšovali ve svých dosavadních lyžařských dovednostech.

Počasí bylo v průběhu týdne velmi proměnlivé a sněhové podmínky nepříznivé, což nám výcvik zkomplikovalo. I přes tyto obtíže jsme se s problémy vyrovnali, všichni žáci překonali nástrahy svahu a s radostí si užívali jízdy na svahu.

Lyžařský výcvik nebyl jen o lyžování, ale také o zlepšování vzájemných vztahů. Všichni žáci se během pobytu aktivně zapojovali do soutěží a společenských her, které připravili nejen učitelé, ale také žáci sami.

Mgr. Hajdová Monika