Nacházíte se zde: Úvod » Úvod

Aktuální informace (covid-19)

Dne 25. 9. 2020 (pátek) NEBUDE na naší škole vyhlášeno ředitelské volno!!!

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je od pátku 18. 9. 2020 pro žáky druhého stupně povinné nosit roušky ve všech prostorách školy. Žáci musí mít roušku i během výuky, s výjimkou hodin tělesné výchovy. Žáci prvního stupně musí roušku nosit jen ve společných prostorách školy.

Doporučujeme, aby žáci měli s sebou minimálně dva kusy roušek pro případnou výměnu.

Informace o naší škole

Škola se nachází v centru města, je dostupná dojíždějícím žákům. Leží v pěkném prostředí zrekonstruovaného parku na Smetanově okruhu.

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu 4/2016 „Škola pro sport a výuku jazyků“ (platnost od 1. 9. 2016). Od sedmého ročníku pokračujeme v povinné výuce dalšího cizího jazyka (ruština nebo němčina). Škola si klade za cíl nadále podporovat žáky ve sportu a také v jazycích – od první třídy vyučujeme angličtinu. Nabízíme žákům rozvoj i v jiných oblastech, např. v rámci volitelného předmětu se vyučuje psaní na počítačové klávesnici, dopravní výchova, v nižších ročnících je největší zájem o pohybové hry.

Škola je zapojena do projektu „Společný rozvoj inkluze v Krnově“, to znamená, že nadále se mohou žáci přihlásit na doučování!

Škola je zapojena do projektu „Šablona II“.

Vybavenost školy

• 2 tělocvičny s krytým doskočištěm pro skok daleký
  • běžecká dráha 50m
  • 2 počítačové učebny